Antikor Konjugasyon (Etiketleme) Kitleri

Hızlı ve kullanımı kolay, 45’in üzerinde farklı etiketleme için konjugasyon kitleri.

Birincil antikorların geleneksel yöntemlerle konjuge edilmesi, antikor kaybına neden olabilir ve laboratuvarda oldukça çok zaman alabilir. ABCAM’in yenilikçi Lighting-Link® etiketleme teknolojisi, antikorların veya proteinlerin doğrudan etiketlenmesini sağlayarak geleneksel konjugasyon sorunlarına basit bir çözüm sunar ve keşiften geliştirmeye kadar verimlilik sağlar.

Genel Başlıklar:

Lightning-Link® antikor etiketleme teknolojisinin faydaları nelerdir?

Lightning-Link® nasıl çalışır?

Antikor konjugasyonu için önemli hususlar nelerdir?

• Araştırmacılar konjugasyon kitlerimizi neden seviyor?

Lightning-Link® antikor etiketleme teknolojisinin faydaları nelerdir?

  • Basit ve Tutarlı: Geleneksel, konjugasyon sonrası saflaştırma adımından antikor kaybı riski olmadan antikorunuzu üç basit adımda konjuge edin.
  • Hızlı ve Kolay: Konjugasyon kitlerimiz yalnızca 30 saniyelik çalışma süresi gerektirir, böylece araştırmanıza odaklanmak için zamanınız olur.
  • Seçenek ve Esneklik: Deneyinizi tamamlamak için piyasadaki en geniş etiket yelpazesine erişin
  • Ölçeklenebilir ve Verimli: 10 µg-100 mg antikorla çalışan kitlerle, deneyinizin ölçeği ne olursa olsun tutarlı konjugasyon elde edin

​​

​​Lightning-Link® nasıl çalışır?

Tercih ettiğiniz antikoru veya biyomolekülünüzü ilgili etiketi içeren liyofilize karışım şişesine pipetleyin ve sadece 15 dakika (Lightning-Link® Fast ürün grubuyla) veya 3 saat (Lightning-Link® ürün grubuyla) inkübe edin.

 

Şekil 1. Basit Lightning-Link® protokolünü gösteren diyagram

Basit protokolüne rağmen, Lightning-Link® işlemi, antikor kaybı olmaksızın hızla tekrarlanabilir konjugatlar üretir ve size değerli zaman ve kaynaklardan tasarruf sağlar. Diğer proteinleri veya peptitleri, küçük molekülleri birleştirmek için de kullanılabilir. Antikor etiketleme kitlerimiz ve avantajları hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Antikor konjugasyonu için önemli hususlar nelerdir?

Başarılı bir konjugasyon elde etmek için şu faktörlere dikkat etmelisiniz:

  • Saflaştırma: yalnızca saflaştırılmış antikorlar konjugasyon için uygundur (yani ham serum veya doku kültürü süpernatantı gibi numuneler konjugasyon için uygun değildir. Bu tip numunelerde çalışacak iseniz, konjugasyon işleminden önce antikor saflaştırma kitleriyle antikorunuzu saflaştırmalısınız)
  • Tampon: bazı tampon bileşenleri etiketleme reaksiyonu ile uyumsuzdur. Uygun olmayan tampon içerikleri varsa, konjugasyon öncesinde antikor saflaştırma kitleri ile antikorunuzu saflaştırmalısınız  (ayrıntılar için konjugasyon kitinin prospektüsüne bakın).
  • Konsantrasyon: Antikor en az 1 mg / mL konsantrasyonda olmalıdır. Daha düşük konsantrasyondaki antikorlar için, konjugasyon işleminden önce antikor konsantre etme kitlerini kullanmalısınız.

Antikorunuz bu gereksinimleri karşılamıyorsa, saflaştırma ve konsantrasyon kitlerimizi kullanarak antikorunuzu kolayca saflaştırabilir veya konsantre edebilirsiniz.

Konjugasyon işlemini olumsuz etkileyecek herhangi bir katkı maddesi içermeyen bir antikor istiyorsanız, konjugasyon kitlerimizle hemen kullanılabilen, taşıyıcı içermeyen RabMab antikorlarımıza bakın.

Size en uygun antikor saflaştırma ve antikor konsantre etme kitlerini belirlememiz için buradaki konularda bize bilgi iletmeniz yeterli.

Araştırmacılar neden eşleme kitlerimizi seviyor?

Lightning-Link® kitleri, araştırmacılar tarafından 750’den fazla yayında referans edilmiştir.

R-Phycoerythrin konjugasyon kitinin kullanımı son derece kolaydı ve çok az miktarda antikor olmasına (60 µg) rağmen etkiliydi.”

Ab102918 R-PE konjugasyon kiti için araştırmacı incelemesi

“Fare numunelerinde fare primer antikoruyla immünofloresan boyama  için etkili çözüm … Mouse Anti-CCX4 (ab27591) labeled with Dylight 550 Fast Conjugation Kit (ab201800)”

Ab201800 Dylight 550 Konjugasyon Kiti için araştırmacı incelemesi

 

“Kit, bir mağazadan satın alınan, saf, konsantre antikorla harika bir şekilde çalışıyor! Aslında, bir hücre içi boyama yaptıktan sonra Akış Sitometrisinde kullanıldığında önceki bir konjuge ikincil antikor kullanma yöntemimizden daha iyi sonuçlar verdi.”

Ab102884 FITC Konjugasyon Kiti için araştırmacı incelemesi

Konjugatlarınızı oluşturmak için tüm Lightning-Link® serisini keşfedin

Tüm antikor konjugasyon kitlerini görün

Eğer konjugasyon işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmek isterseniz;

Konjugasyon Kontrol Kitlerimiz ile herhangi bir özel veya maliyetli ekipmana ihtiyaç duymadan kolaylıkla kontrol sağlayabilirsiniz. Lütfen bu kitlerin yalnızca IgG antikorlarının kalitatif doğrulaması için uygun olduğunu unutmayın.

Alternatif olarak, ilgilendiğiniz uygulamada bir ön deney kullanarak konjugasyon başarısını test edebilirsiniz

Size en uygun konjugasyon kitini ve çalışmanızda gerekiyorsa en uygun antikor saflaştırma ve antikor konsantre etme kitlerini belirlememiz için buradaki konularda bize bilgi iletmeniz yeterli

Yazı içeriği buradan alınmıştır.

Paylaş:

Bu da ilginizi çekebilir

RabMAb® Antikorlarda %10 İndirim Kampanyası

RabMAb® teknolojisi, farelerin kullanıldığı geleneksel yöntemden ziyade tavşanlardan monoklonal antikorlar (MAb’ler) elde etmek için benzersiz ve tescilli bir yöntemdir.

RabMAb® antikorları, bir monoklonal antikorun özgüllüğü ve tutarlılığı ile tavşan bağışıklık sisteminin üstün antijen tanımasının faydalarını birleştirerek, size mümkün olan en yüksek kalitede antikoru sunar.

Devam