FirePlex® miRNA Testine Genel Bakış

FirePlex® miRNA testi, RNA saflaştırmasına veya ön amplifikasyona gerek kalmadan küçük hacimlerdeki biyolojik sıvılardan doğrudan biyobelirteç (biomarker) keşfi ve doğrulaması çalışmalarına olanak tanır.

FirePlex miRNA test rehberi

Özelleştirilebilir bir biyobelirteç geliştirme platformu

FirePlex miRNA tahlili, hem keşif hem de doğrulama çalışmaları için tasarlanmıştır. Önemli araştırma alanları için önceden tasarlanmış hazır paneller, daha büyük keşif panelleri veya miRBase’de açıklamalı olsun olmasın, herhangi bir türden herhangi bir miRNA’yı tespit etmek için özel paneller arasında seçim yapın.

Ham biyolojik sıvı örneklerinden doğrudan

miRNA profilleri doğrudan serum, plazma, ham eksozomlar, FFPE’ler, hücre süspansiyonları, idrar ve tükürük dahil olmak üzere ham numune türlerinden elde edilebilir. FirePlex miRNA testi kullanılarak doğrudan biyolojik sıvılardan ölçüm yapmak, örnek sapmasını önler, test iş akışını basitleştirir ve çalışma süresini azaltır.

Şekil 1. Ham biyolojik sıvı ve saflaştırılmış RNA’da test duyarlılığı.
FirePlex miRNA testinin yüksek hassasiyetini göstermek için, insan beyninden, akciğerden ve karaciğer örneklerinden gelen havuzlanmış insan serumu veya havuzlanmış RNA’nın değişen girdi miktarlarından tespit edilen miRNA sayısını ölçtük. 48-pleks paneldeki çoğu hedefi, 10 serumL serum veya 100 pg RNA kadar az bir sürede tespit ediyoruz.

Küçük miktarda örnek girişi

Numune çok az miktarda olduğunda bile miRNA profili çıkartilabilir. 10 µL biyolojik sıvı veya 100 pg RNA kullanımıyla, PCR hassasiyetinde, kuyucuk başına 65 miRNA’ya kadar tespit edin.

Entegre yazılım

Özel panel tasarımına yardımcı olmak için, çevrimiçi bir araç sağlıyoruz – FirePlex Keşif Motoru. Bu, hastalıklar veya ilgilenilen araştırma alanlarında ortaya çıkan miRNA’ları tanımlamak için türe özgü literatür araştırmaları yapmanızı sağlar.

Ek olarak, entegre FirePlex Analysis Workbench yazılımımız on dakikadan daha kısa sürede kolay ve hızlı veri analizi, görselleştirme ve veri çıkışı sağlar ve standart eğri analizi ve yayın kalitesinde ısı haritaları ve grafikleri gibi temel özellikleri içerir.

Daha fazla bilgi

FirePlex® miRNA testinin karşılaştırılması

FirePlex miRNA analizleri, mevcut miRNA profilleme teknolojilerine kıyasla daha iyi performans göstermektedir.

Mevcut diğer miRNA profilleme testlerinin tam potansiyeli test platformu performans standartları ile sınırlıdır. Mevcut zorluklar arasında mevcut doğrulama teknolojilerinin sınırlı verimi, numune saflaştırma sırasında ortaya çıkan hatalar ve analitik normalleşme ve kalite kontrolü için kullanılan yetersiz yöntemler bulunmaktadır.

FirePlex partikül teknolojisi, bu sınırlamalara yeni çözümler sunarak, araştırmacıların miRNA biyobelirteçlerini doğrudan biyoakışkanlardan ve katı dokulardan hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde değerlendirmelerini sağlar. Standart bir flow sitometri cihazında yüksek performanslı, yüksek verimli multipleks özelliğiyle okuma yapılabilmesi sayesinde, miRNA profillemenin gerçek potansiyeline FirePlex teknolojisiyle erişilebilir.

Bu teknik notta, FirePlex miRNA testlerinin, az miktarlarda RNA girdisiyle bile, şu anda mevcut miRNA profilleme teknolojilerine kıyasla daha iyi performansla mükemmel tekrarlanabilirliğini gösterilmektedir.

Bu teknik notun tamamını okuyun.

Ayrıca, miRNA araştırma hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Paylaş:

Bu da ilginizi çekebilir

RabMAb® Antikorlarda %10 İndirim Kampanyası

RabMAb® teknolojisi, farelerin kullanıldığı geleneksel yöntemden ziyade tavşanlardan monoklonal antikorlar (MAb’ler) elde etmek için benzersiz ve tescilli bir yöntemdir.

RabMAb® antikorları, bir monoklonal antikorun özgüllüğü ve tutarlılığı ile tavşan bağışıklık sisteminin üstün antijen tanımasının faydalarını birleştirerek, size mümkün olan en yüksek kalitede antikoru sunar.

Devam