İmmünfloresan ve Akış Sitrometrisine Uygun Konjuge Antikorlar

Daha az arka plan, parlak sonuçlar

Multipleks panelinizi geliştirmek için 3000’i aşkın floresan etiketli (konjuge) antikor

Proteinler nadiren yalnız bir şekilde çalışırlar. Genellikle birden çok alt birimli bileşiklerle birlikte işlev görürler. Çok bileşenli hallerindeki proteinleri hedeflemek, onların işlevini anlamak ve tedavinin gelişimi ile ilgili doğru bir şekilde bilgi sağlamak için önemlidir. Birden çok proteinlerle birlikte çalışan proteinlerin incelenmesinde, ilgili birden fazla proteini birlikte götüntülemek ve değerlendirmek önemlidir. Aynı anda birden fazla protein değerlendirmesi için ise, farklı konjugatlı antikorlala çalışmak gerekecektir.

Doğru malzeme seçimi yapılmadığında, protein analizleri karmaşık olabilir ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkabilir. Konjuge olmayan bir primer antikor, konjuge bir sekonder antikorla kullanıldığında (dolaylı saptama), türler arası reaktiflik ortaya çıkabilir. Sekonder antikordan kaynaklanabilecek non-spesifik bağlanmalardan kaçınmak veya aynı anda aynı numune üzerinde birden fazla proteinin görüntülenmesi gereken durumlarda birden fazla primer antikor kullanılacağından, birden fazla ve farklı konjugatlı sekonder antikorların kullanımı da gerekeceği aşikardır. Bu durumda sekonder antikorların hedef primer antikorun yanı sıra diğer primer antikorlara da bağlanma riski olacaktır (örneğin, mouse monoklonal iki primer antikor varsa, anti-mouse ve farklı konjuge sekonder antikor kullanımında, her iki sekonder antikor, ayırdetmeksizin her iki primer antikora da bağlanacak ve iki farklı proteini doğru şekilde ayırdetmek mümkün olamayacaktır). Böyle durumlardan kaçınmak için en efektif yol, konjuge primer antikorlar kullanmaktır (doğrudan saptama). Tabi ki, konjuge primer antikorların uygun şekilde üretilip optimize edilmiş olması çok önemlidir.

Bu sorunların üstesinden gelmek için, ABCAM çeşitli floresan etiketlere sahip olan bir dizi özel konjuge antikoru piyasaya sunmuştur.

İmmünfloresana uygun tüm konjuge antikorlara göz atın

Akış sitometrisine (flow sitometriye) uygun tüm konjuge antikorlara göz atın

Neden Abcam’in konjuge antikorlarını tercih etmelisiniz?

                                             Etiket                            Onaylanmış Uygulama(lar)
Alexa Fluor ® ​boyalarıİmmünfloresan (ICC/IF), immünohistokimya (IHC), akış sitometri
Fikoeritrin (R-PE)Akış sitometri (ICC/IF’te dahilen onaylandı)
FITC (Floresein izotiyosiyanat)ICC/IF ve/veya akış sitometri
APC (Allofikosiyanin)Akış sitometri (ICC/IF’te dahilen onaylandı)
PerCP (Peridinin klorofil)Akış sitometri (ICC/IF’te dahilen onaylandı)

Antikor konjugasyon çözümlerimizin tam serisi ile ilgili daha fazla bilgi alın.

Konjuge antikor ürün grubumuzu bugün keşfedin

En sık kullanılan florokromlar için emisyon ve eksitasyon floresan spektrumları olan florofor tablosunu

indiriniz.

EtiketRenk*ExMax (nm)EmMax (nm)KV
AF405Mor402421
AF488Açık mavi-yeşil4955190.92
FITCAçık mavi-yeşil4955190.92
AF555Sarı-yeşil5555650.1
R-PESarı-yeşil5655780.84
AF568Turuncu5786030.69
AF594Turuncu-kırmızı5906170.66
APCKoyu kırmızı6506600.68
AF647Koyu kırmızı6506680.33
PerCPKoyu kırmızı482675
AF680Yakın kızılötesi6797020.36
AF790Yakın kızılötesi784814

* = emisyon spektrumunun yaklaşık rengi.

Kısaltmalar: AF = Alexa Fluor®. ExMax = Maksimum eksitasyon. EmMax = Maksimum emisyon SK = sönüm katsayısı (cm-1 M-1). KV = Kuantum Verimi.

Alexa Fluor®  Life Technologies’in tescilli markasıdır. Alexa Fluor® boya konjugatları, Life Technologies’in Abcam’e lisansını verdiği teknolojiyi içermektedir.

KAYNAK: Bilgiler buradan alınmıştır.

Paylaş:

Bu da ilginizi çekebilir

RabMAb® Antikorlarda %10 İndirim Kampanyası

RabMAb® teknolojisi, farelerin kullanıldığı geleneksel yöntemden ziyade tavşanlardan monoklonal antikorlar (MAb’ler) elde etmek için benzersiz ve tescilli bir yöntemdir.

RabMAb® antikorları, bir monoklonal antikorun özgüllüğü ve tutarlılığı ile tavşan bağışıklık sisteminin üstün antijen tanımasının faydalarını birleştirerek, size mümkün olan en yüksek kalitede antikoru sunar.

Devam