InstantBlue® Coomassie Protein Boyası

InstantBlue® poliakrilamid jeller için kullanıma hazır Coomassie protein boyasıdır. Eşsiz etki mekanizması ile sabitleme, yıkama veya boyayı uzaklaştırmaya gerek kalmadan proteinleri 15 dakika içinde boyamanızı sağlar ve temiz bir arka plan bırakır. Formülü sayesinde kullanımı güvenlidir; hiç bir toksik madde içermez. Kullanıma hazır formdadır ve 1 litrelik ambalajdadır.

Temel Avantajları

• Ultra hızlı boyama – 15 dakika veya daha kısa sürede sonuç

• Tek adımlı prosedür – Yıkama, sabitleme, mikrodalga fırın veya destain yok

• Yüksek hassasiyet – 5ng bantları dahi tespit edebilir

• Temiz arka plan – Yüksek sinyal / gürültü oranı

• Esnek – Aşırı boyanma yok

• Güvenilir – Üretimden üretime aynı kalitede

• Ekonomik – Jel başına sadece 25ml kullanım

• Güvenli içerik – Toksik değildir; davlumbaz veya solvent imhası gerekmez

• Metanol içermez – Jel büzülmesi veya protein metilasyonuna sebep olmaz

• Asetik asit içermez – Protein asetilasyonu yapmaz

Fotoğraf: Western blot – InstantBlue® Coomassie Protein Stain (ab119211)  ile boyanmış, 1-5 kuyucuklarında Ni-NTA reçinesinde saflaştırılmış moleküler ağırlık markeri (MW) ve His-tag rekombinant protein fraksiyonlarını gösteren SDS-PAGE görüntüsü. InstantBlue protein boyasının kullanımı çok kolay – sadece jelinize az miktarda dökün ve 10 dakika içinde protein bantlarını görebilirsiniz! Metanol ve glasiyel asetik asit yok – koku yok! (Bu görüntü, online prospektüs sayfasındaki, bir kullanıcıya ait anonim bir yorumdan alınmıştır)

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Bazı hazır ve laboratuvarda hazırladığınız Coomassie R-250 protein boyalarının jelleri tamamen boyaması üç saat veya daha fazla sürebilir. Oysa InstantBlue® Coomassie protein boyasının (ab119211) benzersiz patentli mekanizması ile boyanma birkaç dakika içinde başlar ve 15 dakikada tamamlanır.

Not: Bu ürün bir Abcam şirketi olan Expedeon tarafından üretilmiştir ve daha önce InstantBlue Protein Stain (ve ayrıca Optiblot Blue) olarak adlandırılmıştır. ISB1L, 1000 ml boyutuyla aynıdır.

Neden InstantBlue® Protein Boyası?

InstantBlue ™ kullanırken jellerin yıkanmasına, sabitlenmesine (fiksasyonuna), mikrodalgaya veya boyanın uzaklaştırılmasına (destain) gerek yoktur. Oysa laboratuvarda hazırlayıp kullandığınız diğer boyalar genellikle tüm bu adımları gerektirir; çoğu hazır solüsyonlar ise bu aşamalardan en az birini gerektirir. InstantBlue basit, kullanımı kolay tek adımlı bir protokol kullanır.

Eşsiz hassasiyeti sayesinde, gece boyunca boyama yapıldığında bant başına 5 ng kadar düşük protein seviyelerinin dahi tespit edilmesini sağlar. Bu hassasiyet, temiz bir arka plan sağlayan, boyanın sinyal / gürültü oranını artıran InstantBlue’nun proteine özgü boyaması sayesindedir. Boyama gücüne rağmen, jeller haftalarca InstantBlue içinde bırakılabilir ve yine de destain veya protein leke çıkarıcıya ihtiyaç duymadan kristal berraklığında bir arka plan elde edilir.

Toksik olmayan formül tek kullanımlıktır ve metanol içermeyen bileşimi sayesinde jelleri küçültmez. Diğer protein boyaları ise solvent imha prosedürleri gerektirir ve tehlikeli buhar üreten mikrodalga fırını kullanımı gerektirdiklerinden tehlikeli toksik buharlar oluştururlar. InstantBlue’nun etkili bir şekilde boyanması ve toksik olmayan güvenli bileşimi sayesinde mikrodalga fırın, solvent imhası veya zehirli gazı uzaklaştırmak için davlumbazlara gerek kalmaz.

InstantBlue mini jel başına sadece 25 ml ile ekonomik boyama sağlayarak şişe başına en az 40 mini jeli boyar. Sonuç olarak, bu, laboratuvarınızda hazırladığınız boya çözeltileri ve bazı önceden karıştırılmış boya çözeltileri için jel başına 50-100 ml boya gereksinimi ile karşılaştırıldığında daha az protein boyama çözeltisi kullanmanızı sağlar.

Kütle spektrometrisi ile uyumlu

Jellerdeki boya standart prosedürler kullanılarak uzaklaştırılabildiğinden, InstantBlue® Coomassie Protein Boyası (ab119211) kütle spektrometrisi ile tam uyumludur. Protein boyama çözeltisinin asetik asit içermeyen formülasyonu, protein boyama protokolü sırasında protein metilat veya asetilat yapmayacağı anlamına gelir.

Şu patent numaraları altında üretilmiştir: US 12 / 226,797; SG 201103010-3; SG 200807953-5; JP 2009-507182;

IN 5722 / CHENP / 2008; GB 0608377.8; EP 10187154.9; EP 07733647.7; CN 200780021434.8; CA 2,649,835; AU 2007245443

INSTANTBLUE, Expedeon Ltd’nin ABD’de tescilli ticari markasıdır ve diğer lolasyonlarda tescilsiz ticari markasıdır.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Bu da ilginizi çekebilir

RabMAb® Antikorlarda %10 İndirim Kampanyası

RabMAb® teknolojisi, farelerin kullanıldığı geleneksel yöntemden ziyade tavşanlardan monoklonal antikorlar (MAb’ler) elde etmek için benzersiz ve tescilli bir yöntemdir.

RabMAb® antikorları, bir monoklonal antikorun özgüllüğü ve tutarlılığı ile tavşan bağışıklık sisteminin üstün antijen tanımasının faydalarını birleştirerek, size mümkün olan en yüksek kalitede antikoru sunar.

Devam