Nakavt hücre hatları

Sizin için tasarlandı

Abcam’in CRISPR-Cas9 nakavt hücre hatları, güvenilir, hazır, tek genli nakavtlar sağlar. Böylece kendi nakavt hücre hattınızı oluşturmakla uğraşmadan genotip ve fenotip arasındaki ilişkiyi güvenle sorgulayabilirsiniz.

Güvenilir
HeLa ve HEK293T gibi ölümsüz memeli hücre hatlarında geniş bir nakavt hücre yelpazesi sunuyoruz. Tüm nakavt hücre hatlarımız Sanger sekanslıdır ve birçoğunda proteomik seviyede nakavtın doğrulanması için ek western blot verileri bulunur.

Kolaylık sağlar

Hazır hücre hatları kullanarak, ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için aylarca  nakavt hücre hattı oluşturmakla zaman kaybetmezsiniz.

Yaygın olarak kullanılan hücre hatlarını içeren geniş yelpazedeki hazır nakavt hücre ürünlerimiz (ve sürekli genişleyen yeni gen hedeflerimiz ve hücre hatlarımız) ile, nakavt hücre hattınıza sahip olmak, bir reaktif almak kadar kolaydır.

İhtiyacınız olan hücre hattını kataloğumuzda bulamadınız mı? İstediğiniz nakavt hücre hattını Abcam’e bildirin; temin edilebildiğinde sizinle iletişime geçilecektir. İlgilendiğiniz nakavt  hücre hattını bildirmek ve ürün grubuyla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için buraya tıklayın.

​Nakavt hücre hatlarımızı inceleyin.

Sık Sorulan Sorular

​​ Nakavt hücre hatları ürün grubumuz hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını aşağıda görebilirsiniz:

Nakavt (KO) hücre hatlarınız nasıl üretilir?

KO hücre hatlarımız CRISPR / Cas9 teknolojisi kullanılarak üretildi. KO hücre serileri tek klonludur ve Sanger sekanslaması kullanılarak valide edilmiştir. Spesifik mutasyon açıklaması için lütfen ilgili hücre hattının prospektüs sayfasına bakınız.

Nakavt hücre hatlarını mikoplazma için test ediyor musunuz?

Evet, hücre hattı bankaları, bağımsız bir üçüncü taraf olan Bionique tarafından broth ve agar yöntemi kullanılarak mikoplazma açısından test edilir. Ayrıca stoklarımızı düzenli olarak kontrol ediyoruz.

Mikoplazma içermediğini belgeleyen sertifikanın bir kopyasını alabilir miyim?

Evet. Lütfen bilimsel destek ekibimizle iletişime geçin, bunu size sağlayabilirler.

Hücreleri aldıktan sonra nasıl saklamalıyım?

Hemen canlandırmayı planlamıyorsanız, flakonu alındıktan hemen sonra sıvı azot içinde saklamanızı öneririz.

Kendi wild tip hücre hattımı kullanabilir miyim, yoksa sizden satın almak zorunda mıyım?

Abcam’ın standart prosedürleri ile yapıldığı için, uygun WT’yi (wild tip hücre hattını) bizden satın alabilir veya bir nakavt hücre hattı ile sipariş ettiğinizde ücretsiz olarak alabilirsiniz. KO hücre hattınızla hangi WT’nin sipariş edileceğini belirlemek için lütfen veri sayfasına bakın. Alternatif olarak, herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nakavt hücre hattımla kontrol olarak kullanmak için hangi wild tip (WT) hücre hattını satın almalıyım?

Bir nakavt hücre hattı satın aldığınızda, wild tip kontrol hücre hattı ücretsiz olarak mevcuttur, ancak siparişinize ayrı olarak eklemeniz gerekecektir. Önerdiğimiz wild tipi ve nasıl sipariş vereceğinizi öğrenmek için lütfen ilgili nakavt hücre hattının veri sayfasına bakın. Sorularınız varsa bilimsel destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hücrelerinizin biyolojik güvenlik seviyesi (BSL) nedir?

Nakavt hücre hatlarımız hücre hattına bağlı olarak BSL1 ve BSL2 olarak sınıflandırılır. A549, HCT116, HEPG2 ve MCF7 gibi hücre çizgileri BSL1’dir. EK-293T ve HeLa hücre hatları BSL2’dir.

Nakavt hücre hatlarınız için ne gibi garantiler var?

Nakavt hücre hatlarımız Abpromise® garantimiz kapsamındadır. Bu, hücre hatlarının mikoplazma içermediğini ve Sanger sekanslaması ile genomik seviyede doğrulandığını garanti ettiğimiz anlamına gelir.

Hücre hatlarının pasaj sayısı nedir?

Hücrelerin hepsinde pasaj sayısu 20’den küçüktür. Satın aldığınız nakavt hücre hattının tam pasaj sayısını bilmek istiyorsanız, lot numarasını bildirerek lütfen iletişime geçin.

Hücrelerde antibiyotik var mı?

Klonlar puromisin direnci kullanılarak seçilir, ancak hücreler puromisin veya diğer antibiyotiklerin varlığında büyütülmez.

Hücrelerimi nasıl kültürlemeliyim?

Lütfen nakavt hücre hattının prospektüs sayfasındaki işleme prosedürüne ve buradaki hücre kültürü protokolüne bakınız.

Hücrelerinizin içinde bulunduğu standart medium formülasyonu nedir?

Hücreler, Hücre Dondurucu Medyum- Serum içermeyen DMSO medyumda bulunur. Daha fazla bilgi için lütfen veri sayfasına bakınız.

Sorunuzun yanıtını bu sayfada bulamıyor musunuz? Abcam’e Ulaşın.

Paylaş:

Bu da ilginizi çekebilir

RabMAb® Antikorlarda %10 İndirim Kampanyası

RabMAb® teknolojisi, farelerin kullanıldığı geleneksel yöntemden ziyade tavşanlardan monoklonal antikorlar (MAb’ler) elde etmek için benzersiz ve tescilli bir yöntemdir.

RabMAb® antikorları, bir monoklonal antikorun özgüllüğü ve tutarlılığı ile tavşan bağışıklık sisteminin üstün antijen tanımasının faydalarını birleştirerek, size mümkün olan en yüksek kalitede antikoru sunar.

Devam