SimpleStep ELISA® kitleri

Tek bir yıkama adımıyla ve performanstan ödün vermeden son derece hassas 90 dakikalık ELISA’lar.

Kompleks ve uygun biyolojik numunelerle doğrulanmıştır.

Geniş dinamik yelpaze, çoklu numune dilüsyonlarına olan ihtiyacı azaltır.

90 dakikada elde edilen sonuçlara uygun tek adımlı numune ve antikor toplama sağlar.

Özel donanım veya eğitim gerektirmez.

• Tek yıkama ve kolay protokol, deney süresini 90 dakika veya daha kısa bir süreye indirir.

• Yüksek antikorlardan kaynaklanan yüksek hassasiyet, özgüllük ve tekrarlanabilirlik sağlar.

• Biyolojik numunelerde tamamen geçerlidir.

• 12 x 8 kuyucuklu şeritlere kırılabilen 96 kuyucuklu plaka bulunur.

SimpleStep ELISA nedir?

SimpleStep ELISA® kitleri, olabildiğince basit ve etkili olacak şekilde geliştirdiğimiz sandviç ELISA testleridir. Çalıştırılması üç saatten fazla süren geleneksel sandviç ELISA’ların aksine SimpleStep ELISA kitleri, olağanüstü özgüllük için yalnızca bir yıkama adımı ve rekombinant antikorlar kullanarak performanstan ödün vermeden sadece 90 dakikada veri üretir.

SimpleStep ELISA nasıl çalışır?

Şekil 1.  SimpleStep ELISA kitleriyle, sandviç çiftindeki yakalama antikoruna bağlanan bir afinite etiketi aracılığıyla mikroplakaya bağlanan bir analit yakalayıcı ve dedektör antikor sandviç kompleksi çözeltide oluşturulur. SimpleStep ELISA’nın nasıl çalıştığına dair video için bkz.

Geleneksel bir sandviç ELISA, hedef protein üzerinde en az iki ayrı bölgeye bağlanan bir çift antikor kullanır. Yakalama antikoru, bir mikroplakanın kuyucuğu üzerine önceden kaplanır ve dikkatli bir şekilde hedef proteine bağlanır. Bir yıkama adımından sonra, dedektör antikor eklenir ve bir sandviç kompleksi oluşturmak için hedef protein üzerindeki ikinci bir bölgeye bağlanır.

SimpleStep ELISA kitleri, antikor-analit sandviç kompleksinin çözeltide tek bir aşamada oluşturulduğu yarı homojen bir biçim kullanarak bu işlemi kolaylaştırır. Sadece tek bir inkübasyon ve yıkama aşamasında, tam sandviç kompleksi kuyucukta oluşur ve bir immünoafinite etiketi ile plakaya sabitlenir (şekil 1).

SimpleStep ELISA®’nın sundukları

Sizin için şu anlama gelir:

Yüksek hassasiyet, tekrarlanabilirlik ve rekombinant antikorlardan kaynaklanan özgüllük. İlk denemeden itibaren tutarlı ve güvenilir sonuçlar.
Biyolojik numuneler üzerinde geçerlilik. Endojen proteinlerle garanti edilmiş reaksiyon.
Tek yıkama, hızlı (90 dakika) standart hale gelmiş protokol. Tüm SimpleStep ELISA® kitlerinde, aynı hız ve kolay protokolle daha az hata riski.
12 x 8 kuyucuk şeridine kırılabilen 96 kuyucuklu plaka. Birkaç küçük deney için aynı kiti kullanma imkânı.

SimpleStep ELISA kitlerimizde neden rekombinant antikor kullanıyoruz? 

ELISAlar, hedef antijeni saptamak için antikorlara dayalı olduğundan, kullanılan antikorlar oldukça spesifik olmalıdır.

Rekombinant monoklonal antikorlar,  yüksek verimli ekspresyon vektörleri kullanılarak in vitro olarak üretilirler ve bu da aşağıdakiler dahil çeşitli avantajlar sağlar:

• En yüksek düzeyde tutarlılık ve eşsiz tekrarlanabilirlik

• Geliştirilmiş hassasiyet ve doğrulanmış özgüllük

• Malzemenin ölçeklenebilirlik ve süreklilik kolaylığı

SimpleStep ELISAlarımızda rekombinant monoklonal antikorların kullanılması, mümkün oldukça, ilk denemeden itibaren güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlar elde edebilmeniz anlamına gelmektedir.

Bu eşleşmiş antikor çiftleri, plazma ve serum gibi fizyolojik olarak ilgili numune türlerinde kullanım için optimize edilmiştir. Ayrıca, iş akışınız boyunca, esneklik ve tutarlılık sağlamak için ayrı ayrı yakalama ve detektör antikorları ile birlikte taşıyıcısız ve konjugasyona hazır biçimlerde de mevcutturlar.

Hassasiyetten ödün vermez

SimpleStep ELISA kitleri, performanstan ödün vermeden test sürelerini büyük ölçüde azaltır. SimpleStep ELISA’nın hassasiyetini, 75 adet yaygın insan ve fare proteini için bir sonraki en iyi rakip marka ELISA kitlerinin hassasiyetiyle karşılaştırdık. 75 vakanın 56’sında SimpleStep ELISA, üstün hassasiyet göstermektedir (şekil 2).

Şekil 2. SimpleStep ELISA kitinin hassasiyetini, 75 adet yaygın protein hedefi üzerinde rakip bir testle karşılaştırdık ve oranları hesapladık. SimpleStep ELISA, rakip bir ELISA kitinden ortalama olarak daha hassastı.

Uluslararası standartlara uygun kalibrasyon

Salgılanan tüm serum veya plazma bazlı hedefler test edilir ve Dünya Sağlık Örgütü’nün kan referans aralıklarında yer alır. Hazır olduğunda, SimpleStep ELISA kitleri, tanınmış NIBSC uluslararası standartlarına göre kalibre edilmiştir ve veri karşılaştırması için bir çevirme faktörü içerir.

Uluslararası bir standarda göre kalibrasyon yapmak, farklı kitlerden meydana gelen ancak aynı standarda göre kalibre edilen veri setlerinin karşılaştırılmasını sağlar. Ek olarak, her SimpleStep ELISA® kiti, test özgüllüğü için çoklu biyolojik numuneler kullanılarak doğrulanır.

SimpleStep ELISA kitlerimiz için NIBSC çevirme faktörlerine örnekler

Ürün AbID Standart ID NIBSC çevirme faktörü
İnsan Eritropoetini (EPO) ab274397  11/170  0.001
İnsan Alfa-1 Antitripsini (SERPINA1) ab189579 05/162 0.3649
İnsan BMP2 ab277085 93/574 0.00024
İnsan C-Peptiti ab260064 13/146 1.077
İnsan Flt3 ligand ab254507 96/532 0.0014Tabl

Tablonun tamamını görüntülemek için tıklayınız.

Yüksek verimli tarama (HTS) ve SimpleStep ELISA

HTS araçlarımız ve reaktiflerimiz, gerçekleştirdiğiniz her tarama çalışmasında, hızlı, tekrarlanabilir ve güvenilir sonuçlar elde etmenizi sağlamak için özel olarak geliştirilmiştir. SimpleStep ELISA kitlerimiz, 384-kuyucuklu plaka biçiminde uyarlanabilir ve otomatik sıvı işleme sistemleriyle kullanılabilir. Bu plakalar, araştırmanızın kapsamını genişletmenize ve birçok standart plaka okuyucu üzerinde kullanılabilen esnek bir çözüm sağlamanıza yardımcı olur. 384-kuyucuklu plakalı SimpleStep ELISA, standart SimpleStep ELISA kitlerimizle aynı hızlı ve basit tek yıkama protokolünü kullanır ancak her plakada işlem uygulamak için numunenizin daha azını kullanmanızı gerektirir.

384-kuyucuklu SimpleStep ELISA Mikroplakamız hakkında daha fazla teknik bilgi için buraya tıklayınız

ELISA-temelli yüksek verimli tarama çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız

SimpleStep ELISA kitleri ve SPECTROstar®Nano

SimpleStep ELISA kitlerinizden en iyi sonuçları elde etmeniz için, SPECTROstar®Nano kullanarak plakalarınızda işlem uygulamanızı tavsiye ediyoruz. SPECTROstar®Nano ile mikroplakaları okumak, hızlı ve doğru sonuçlar için veri analizini MARS veri analizi şablonlarıyla eşleştirme kolaylığını sunarken mükemmel veri kalitesi sağlar.

Bu üç uygulama notu prospektüsünde, SPECTROstar®Nano’yu SimpleStep ELISA kitleriyle birlikte nasıl kullanabileceğinizi bulabilirsiniz. 

Uygulama notu 1: 90 dakikada oldukça hassas ELISAlar: SimpleStep ELISA® kitleri ve SPECTROstar® Nano.  

Nasıl olduğuna bakın: 

    • SimpleStep ELISA tek yıkama protokolü, test süresini azaltmasına rağmen yüksek hassasiyet, özgüllük ve tekrarlanabilirliği korur. 

    • SPECTROstar Nano ve MARS veri indirgeme yazılımı kullanarak test deteksiyon ve analizini basitleştirir.

Uygulama notu 2: SimpleStep ELISA® kitleri ve SPECTROstar® Nano kullanılarak yüksek hassasiyet ve hızla immüno-onkoloji biyobelirteç ölçümü.

Nedenini öğrenin:

• İmmüno-onkoloji tedavilerini en uygun hale getirmek için biyobelirteçlerin ekspresyonunun belirlenmesi gereklidir.

• Abcam’ın SimpleStep ELISA® kitleri, kanserle ilgili yüzlerce belirteç için bir deteksiyon aracı sağlar.

• SPECTROstar® Nano, MARS veri analizi kullanılarak hızlı bir şekilde elde edilen sonuçlarla veri toplamayı basitleştirir.

Uygulama notu 3: SimpleStep ELISA® kitleri ve SPECTROstar® Nano ile Alzheimer Hastalığı hedeflerinin hızlı ve doğru deteksiyonu

Hakkında daha fazla bilgi edinin:

• Nöronal hedeflerin ekspresyonunun değerlendirilmesi, Alzheimer hastalığı araştırmasının ne kadar önemli bir parçasıdır?

• SimpleStep ELISA® Kitleri, 90 dakikalık bir tek yıkama protokolünde BDNF, Tau ve TREM2’yi nasıl ölçer?

• SPECTROstar® Nano, analizleri nasıl tespit eder ve sonuçlar MARS analiz yazılımı ile otomatik olarak nasıl analiz edilir?

Analit çeşitliliği

Şu anda,  PD-L1GFP ve fibrinojen gibi yaygın proteinler dahil olmak üzere yaklaşık 700 hedefe uygun SimpleStep ELISA® kitlerimiz var ve sürekli olarak kataloğa yenilerini ekliyoruz.

En yaygın 10 ELISA hedefi için SimpleStep ELISA® kitleri

Hedef İnsan Fare Sıçan
IgG* ab195215   ab189578
Albümin ab179887** ab227933 ab207620 ab235642
TNF alfa ab181421 ab208348  
IL-6 ab178013 ab222503 ab234570
IFN Gama ab174443    
IL-1 beta ab214025 ab197742  
GFP ab171581***    
Alfa 1 antitripsin ab189579    
Pro kolajen I alfa ab210966 ab210579  
Fibrinojen ab241383 ab213478  

* tavşan, hamster, köpek ve gine domuzu numuneleri için de mevcuttur.

** Hint Makağı ile de reaksiyona girer.

*** birden fazla tür içerir.

KAYNAK: Bilgiler buradan alınmıştır.

Paylaş:

Bu da ilginizi çekebilir

RabMAb® Antikorlarda %10 İndirim Kampanyası

RabMAb® teknolojisi, farelerin kullanıldığı geleneksel yöntemden ziyade tavşanlardan monoklonal antikorlar (MAb’ler) elde etmek için benzersiz ve tescilli bir yöntemdir.

RabMAb® antikorları, bir monoklonal antikorun özgüllüğü ve tutarlılığı ile tavşan bağışıklık sisteminin üstün antijen tanımasının faydalarını birleştirerek, size mümkün olan en yüksek kalitede antikoru sunar.

Devam